MARKA ne demektir ® Marka nedir?

Marka Nedir? Marka Bilinen, Bilinir demektir… Farklılaşmaktır…”

Marka; önemli bir varlıktır güçlü bir pazarlama aracıdır, ayrıca haksız rekabeti önlemenin etkili bir yoludur iyi bir marka çok taklit edilir çok taklit edilen marka sulanır tescil ise taklidi önler.

marka bilinirliği, firma isimleri, marka ismi bulma,

“Marka”, bir işletmenin mal ve / veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal ve / veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarettir.

Marka Tescilinin Maliyeti iyi bir işletme iyi bir yönetim, iyi bir ekip, kaliteli ürün, imaj, marka kimliği, farklılaşma, uygun konumlandırma, stikrar, reklam, tanıtım, pazarlama, satış, servis, yenilik, ARGE, zaman..

Bir işletmenin mallarını ya da hizmetlerini diğer işletmelerinin mallarından ya da hizmetlerinden ayırt eden işaretlerdir.

Tüketicinin ürün hakkındaki düşüncesidir “Bir bir veya bir grup üretici ve / veya satıcının mal ve hizmetlerini belirlemeye, tanıtmaya ve rakiplerininkinden ayırıp farklılaştırmaya yarayan isim, terim, sözcük, simge (sembol), logo tasarım (dizayn), işaret, şekil, renk veya bunların çeşitli bileşenleridir”.

“Bir satıcı veya satıcı grubunun ürün ve hizmetlerini tanımlamayı ve rakiplerinden ayrıştırmayı amaçlayan bir isim, bir terim, işaret, sembol veya tasarımdır.”

Reklamlar - ADS

Bir Cevap Yazın