Marka tescil başvurusunu ne zaman alacağım?

Başvuruların sonuçlanma süreçleri.. 2011 Ocak ayı verilerinin bu yılın sınai mülkiyet verileri açısından son derece olumlu geçeceğini gösterdiğini yineleyen TPE Başkanı Habib Asan, bu alandaki çalışmalarının yanı sıra kurumu, ”daha hızlı, daha öngörülebilir” hale getirmenin de birinci öncelikleri olduğunu söyledi.

Türk Patent Enstitüsü’nün kağıtsız ofis altyapısıyla başvuruların yüzde 55’ini online olarak aldığını ama bu oranı artırmak istediklerini anlatan Asan, ”Daha müşteri odaklı, süreçlerin daha öngörülebilir olduğu, müşteri memnuniyeti daha yüksek bir kurum olacağız.

Başvuruların sonuçlanma süreçlerini biraz daha öngörülebilir hale getirmek istiyoruz. Örneğin bir marka başvurusunun ya da patent başvurusunun sahibi eksi-artı 10 gün ile tescili ne zaman alacağını bilmeli. Bunu sağlamak birinci önceliğimiz” dedi.

TPE Başkanı Habib Asan, online başvurularda kredi kartıyla ödeme imkanını da getireceklerini kaydetti.

TPE’nin uluslararası alandaki çalışmalarına ilişkin de bilgi veren Asan, halen başkan yardımcılığı görevini yürüttüğü Avrupa Patent Akademisi’nin ay sonunda Lahey’de yapılacak toplantısında başkanın süresi sona erdiği için başkanlığın vekaleten kendisine geçeceğini bildirdi.

Asan, ”Mayısın 11’inde Münih’te yapılacak toplantıda da seçim olacak. Ben ilk kez Avrupa Patent Akademisi Başkanlığı’na getiriliyorum bu uluslararası alanda önemli bir gelişme” dedi.

Reklamlar - ADS

Bir Cevap Yazın