Marka tescili nasıl yapılır – Marka müracaatı

Marka tescili nasıl alınır?  – Marka tescili yaptırmanız “Marka Tescil Belgesi” almanız; sizin, mal, ürün, hizmetleri, firmanıza yapmış olduğunuz maddi ve manevi yatırımlarınızı korumanızı sağlar!

Marka tescili nasıl yapılır? Markalar, bir işletmenin mal veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaretleri içerir.

“Marka tescil” başvurusu nasıl yapılır? Araştırma ve İnceleme Süresi Marka Tescili yaklaşık olarak 10-12 ay sürmekte olan bir işlemler sürecidir. En baştan tescil belgesinin teslimi aşamasına kadar ciddiye alınması gereken ve ciddiyetle takip edilmesi gereken bu işlemler bütününün ehil ellere teslim edilmesi en uygun yoldur. Marka tescilinde pek çok yazışma ve işlem mevcuttur.

Marka tescil belgesi nasıl alınır? Herhangi bir itiraz veya redle karşılaşmayan bir markanın dahi işlemlerinin takip edilmesi için özel önem ve ihtisas gerektiği dikkate alınırsa markanın reddedilmesi veya ilan aşamasında itiraz edilmesi durumunda profesyonel yardıma ihtiyaç duyulacağı aşikardır. Bu nedenle marka tescili ve marka tescili ile ilgili tüm işlemlerin “profesyonel vekiller” aracılığıyla yürütülmesi çok önenmlidir.

Resmi Marka Bülteninde ilan Süresi Marka Müracaatı; araştırma sonucunda markanın müsait olduğunun belirlenmesinin ardından kullanmayı arzuladığımız sektörlerde markanın tescil talebinde bulunmasıdır.

Marka İnceleme, müracaatın Türk Patent Enstitüsü uzmanları tarafından tescil edilip edilmeyeceğinin sorgulanması dönemidir. Burada 556 sayılı KHK 7. maddesi uyarınca yapılan inceleme ile bir kelimenin marka olma vasfı taşıyıp taşmadığı karara bağlanmaktadır. Bu inceleme sonunda marka ya kabul edilip ilana açılacaktır veyahut kabul edilmeyerek red edilecektir.

Marka İlan, inceleme sonunda markanın 3 ay süreyle Resmi Markalar Bülteni’nde 3. şahısların itirazına açıldığı dönemdir. Bu dönem içerisinde marka tamamen korumasızdır ve herkes markaya itiraz etme hakkına sahiptir.

Markanın Tescillenme Aşaması Marka Kabul; ilan dönemi içerisinde markaya itiraz gelmemesi halinde tescilin son safhasıdır. Türk Patent Enstitüsü markaya ilişkin kabul kararını düzenler ve belge düzenlenebilmesi için tescil harcının yatırılması talep edilir. Talep edilen tescil harcı beraberinde istenen diğer eksik evraklar tamamlanarak T.P.E.’ne sunulur.

Marka Patent ® Copyright 2005 http://www.armapatent.com Marka Tescil İzmir Marka Nedir?, Marka Olmak, Marka Oluşturma, Marka Örnekleri, Marka Patent, Marka Patent Firması, Marka Patent Office, Marka Patenti, Marka Patent Tescili, Marka Patent Vekili, Marka Sorgulama İşlemleri, Marka Tescil Arama, Marka Tescil Araştırma, Marka Tescil Araştırması, Marka Tescil Başvuru Formu, Marka Tescili Nedir Tüm işlemler hakkında bilgiler.. Devamı..

Marka Tescil Belgesi; Marka tescil başvuru ücreti marka maliyeti nedir başvuru formu indirmek için tıklayınız..

Reklamlar - ADS

Bir Cevap Yazın